brak pluginu Flash

OFERTAŚCIANY, DRZWI, ZADASZENIA CAŁOSZKLANE

Mocowania punktowe szkła

System bezramowego mechanicznego mocowania szkła ma bardzo szerokie zastosowanie tak na powierzchniach pionowych jaki i poziomych, przez co uzyskuje się większe i bardziej estetyczne powierzchnie przeszkleń bez wystających elementów typowej stolarki. Główną zaletą mechanicznego mocowania szkła jest możliwość uzyskiwania dużych, gładkich powierzchni, co jest szczególnie istotne przy realizacji dachów, zadaszeń i świetlików dachowych o spadku od 3 do 5° i utrzymaniu ich w czystości.

System pozwala projektować przeszklenia o dowolnym kącie nachylenia ścian i dachów ze szkła pojedynczego (zimnego) U=5,3W/m2K lub zespolonego (ciepłego) U=1,7W/m2K. Do przeszkleń mocowanych punktowo stosuje się szeroką gamę szkła bezpiecznego hartowanego i poddanego testowi heat soak, które w niektórych przypadkach dodatkowo jest laminowane folią.

Elementy mechanicznego mocowania szkła i konstrukcje nośne wykonywane są w całości ze stali nierdzewnej, przez co są trwałe, eleganckie i nie wymagają częstych zabiegów konserwacyjnych. Mogą być również wykonywane z stali cynkowanej galwanicznie lub ogniowo, malowanej proszkowo na dowolny kolor wg palety RAL.

Wybór szkła podyktowany jest jego własnościami, które, w porównaniu z innymi często stosowanymi materiałami, dają mu przewagę zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Szkło cechuje szczególnie duża odporność na wpływ czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć i promieniowanie UV. Duża wytrzymałość na zarysowania, brak efektu starzenia, matowienia lub utraty przejrzystości oraz sztywność decydują o przewadze nad innymi materiałami.

Szkło mocowane punktowo nie wymaga dużych i ciężkich konstrukcji nośnych. A przy odpowiednim jego doborze pozwala tworzyć ciekawe i odważne konstrukcje samonośne, czego efektem jest optyczna lekkość, estetyka i elegancja powstałych form.

Wszystkie te niewątpliwe zalety szkła wydają się w sposób bezsprzeczny tłumaczyć coraz większe zainteresowanie tym materiałem ze strony projektantów, którzy proponują śmiałe rozwiązania architektoniczne oraz ze strony inwestorów dla których kwestia elegancji i trwałości jest bardzo istotna.

Zobacz realizacje